Msze święte

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

msza swMsze św:

w dni powszednie celebrowane są:

• codziennie: 630
  • z wyjątkiem środa, czwartek: 1800
  • I Piątek: 630, 1800

w niedziele celebrowane są: 730, 1030(z udziałem dzieci), 1600(z nieszporami)

w święta zniesione celebrowane są:  630, 1800

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy: środa 1830
  • Godzina z Miłosiernym: czwartek: 1700

Intencje Mszy świętych przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W naszej parafii są możliwe do odprawienia 2 rodzaje intencji:

1. indywidualne - kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy św.;
  2. gregoriańskie - czyli 30 następujących po sobie Mszy świętych sprawowanych przez kolejne dni miesiąca. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego. Ten rodzaj Mszy świętych prosimy zamawiać w kancelarii bezpośrednio u ks. Proboszcza.

Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Każde z nich ustępuje jednak co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas, spłacając dług naszych grzechów, i przywraca nam nowe życie. Jest to więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski. Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji, to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Ofiara Chrystusa dotyka każdego człowieka. Intencją mszalną można więc objąć żywych – naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu. Możemy się także modlić za naszych zmarłych – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba. Możemy się modlić również w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty