Aktualności z 2019 r.

Lekko mroźna otulona białym puchem niedziela 6 stycznia 2019 r. to już kolejny raz w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli.Po uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. Proboszcz, wraz z Nim i Królami liczna grupa mieszkańców udała się na Góry do lasu, gdzie pośród  zmarzniętych drzew u stóp  Naszej  Anielskiej Matki czekała przygotowana żywa szopka.

A gdzie? Jak nie u Matki!

By właśnie tam po raz kolejny cieszyć się z narodzin Jezusa!

By właśnie tam na wzór Mędrców pokłonić się Bożej Dziecinie!

By właśnie tam poczuć miłość i radość, siłę i moc!

A gdzie? Jak nie u Matki!

Po radosnym kolędowaniu, części artystycznej z udziałem przeuroczych zwierzątek i słodkim poczęstunku od Gospodarzy z uśmiechem na twarzy i radością serca zakończył się tegoroczny Orszak Trzech Króli.

Akcja Katolicka

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W jedyną w swoim rodzaju Noc Wigilijną spotkaliśmy się kolejny raz w naszej Parafii na wspólnym kolędowaniu. Organizując ten koncert pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania chcieliśmy podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić  Was na piękno i wymowę polskich kolęd. Koncert ten połączył różne pokolenia: seniorów, młodzieży, dzieci oraz rodziców w sile wieku. O ciepłe i radosne brzmienie kolęd zatroszczyli się artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy  (Amelia Florczak, Patrycja Mrożek, Amelia Hebda, Klaudia Suder, Oliwia Cisak, Kinga Bujak, Wiktoria Rechul ), pod czujnym okiem Pana Romana Rechula. Kolędy posiadają szczególną moc sprawiają, że nikt nie czuje się samotny. Wystarczy zaśpiewać , że Bóg się narodził Bóg zstąpił na Ziemię i jest tu w każdym z nas. Zagłębiając się zatem w ten cudowny nastrój, wysłuchaliśmy kilkunastu kolęd i pastorałek. Gdy śpiewem dotarliśmy aż do bożonarodzeniowej szopki,  Maja Hynek  recytując nam słowo Dobrej Nowiny przeniosła nas w wyobraźni do wrót groty betlejemskiej, budząc w sercach naszych odczucia tamtej Świętej Nocy, natomiast Ksiądz Proboszcz w  asyście pastuszków ( Maja Hynek, Kacper Potaczek, Filip Małek),  położył Dzieciątko w Betlejemskim żłóbku.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie i pragniemy złożyć Wam ciepłe i serdeczne życzenia, by w domach Waszych gościły miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki, symbol radości z narodzenia Jezusa, oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwą drogę. A przez cały nadchodzący rok niech Was wszystko łączy a nic nie dzieli.

Dziękujemy Akcja Katolicka

Ciąg dalszy kolędy:

• mieszkańców domów od 46 do 60 odwiedzę w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. od g. 16:00.
  • mieszkańców domów od 61 do 75 odwiedzę we wtorek 15 stycznia 2019 r. od g. 16:00.
  • mieszkańców domów od 76 do 90 odwiedzę w środę 16 stycznia 2019 r. od g. 16:00.
  • mieszkańców domów od 91 do 105 odwiedzę w czwartek 17 stycznia 2019 r. od g. 16:00.
  • mieszkańców domów od 106 do 120 odwiedzę w piątek 18 stycznia 2019 r. od godz. 16:00.
  • mieszkańców domów od 121 do 132 odwiedzę w sobotę 19 stycznia 2019 r. od godz. 9:00.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy