Aktualności z 2017 r.

100 - lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz".

Według przekazu Sługi Bożej, siostry Łucji, Pani Fatimska wskazuje na dwie drogi ocalenia świata. Pierwszą z nich jest powrót do Ewangelii oraz osobiste wejście na drogę nawrócenia i pokuty. Jest to droga, którą zaplanował Bóg zachęcając przez swego Jednorodzonego Syna do modlitwy ekspiacyjnej w intencji nawrócenia grzeszników. W czasach, kiedy Bóg jest znieważany, prawa Boże deptane a świat pogrąża się w ciemności zła, konieczne jest zadośćuczynienie Bogu w Chrystusie, zgodnie ze słowami Matki Bożej wypowiedzianymi do dzieci z Fatimy: „Ofiarujcie się za grzeszników i powtarzajcie wielokrotnie – zwłaszcza gdy będziecie podejmowali jakąś ofiarę – «O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi»” (Objawienie z 13 lipca 1917 roku).

Jeżeli jednak zabraknie osobistego i wspólnotowego zadośćuczynienia – ostrzegała Maryja – Bóg poprowadzi ludzkość inną drogą ratowania świata, poprzez bolesne oczyszczenie: cierpienia, prześladowania, wojny i śmierć. Wtedy liczni chrześcijanie dołączą do ukazanej w „trzeciej tajemnicy” fatimskiej wielkiej rzeszy kapłanów, osób zakonnych i świeckich wyznawców Chrystusa, podążających pokornie za papieżem. Jak wiemy ze wspomnianej wizji, wszyscy oni przemienili się w orszak męczenników, za którymi postępowali aniołowie, zbierający do kryształowego naczynia krew męczenników, zjednoczonych w swej śmierci z odkupieńczą śmiercią Chrystusa, a wszystko działo się pod wielkim krzyżem na wzgórzu za miastem, będącym symbolem Golgoty.

Podejmijmy przesłanie z Fatimy!

Orędzie fatimskie kierowane jest nieprzerwanie do całego Kościoła. W naszej Ojczyźnie  żywo pielęgnowany jest kult Pani Fatimskiej, której figura peregrynowała w wybranych parafiach każdej diecezji od 14 października 1995 roku do 11 października 1996 roku. Oby Pan Bóg dał naszej ojczyźnie łaskę odwagi do wielkiej duchowej odnowy, celem zachęty i oparcia moralnego także dla innych narodów. Zależy to jednak od tego, czy nam wszystkim nie zabraknie żywej wiary i wytrwałości. Kto pragnie przyjąć orędzie fatimskie, niech nie lęka się wstąpienia na drogę ewangelicznej odnowy życia, pokuty i modlitwy wynagradzającej za nawrócenie błądzących.

Przyjęcie orędzia z Fatimy wyraża się ponadto we włączeniu się w odprawianie pierwszych sobót miesiąca. Każdy, kto przez pięć kolejnych pierwszych sobót będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię św. i odmówi część różańca św., rozważając w zjednoczeniu z Matką Bożą tajemnice różańcowe, z intencją wynagradzającą za grzechy świata, stanie się nie widzem, ale czynnym uczestnikiem tego orędzia. Będzie wówczas gotowy przyjąć Serce Maryi za wzór dla swojego życia duchowego w przymierzu dwóch serc: Jezusa i Jego Niepokalanej Matki. (Fragment Listu Episkopatu Polski)

W niedzielę 14 maja 2017 r. osiemnaścioro dzieci klasy trzeciej z naszej parafii przeżywać będzie Mszę św. w rocznicę pierwszego przyjęcia Komunii św. Dzieci pragną złożyć na Ołtarzu Pańskim swoje czyste serca bijące miłością do Jezusa.

Otoczmy ich naszą modlitwą.

SCENARIUSZ uroczystości do [pobrania].

Obudziłem się wcześnie rano i nie mogłem już zasnąć. Pobiegłem do moich rodziców z radością wołając, nadszedł dzień mojej Pierwszej Komunii świętej. Nie mogłem się doczekać chwili kiedy już wszyscy pójdziemy do Kościoła. Ja w moim białym ubraniu i czystym sercem przyjmę po raz pierwszy Pana Jezusa. Troszeczkę się bałem ale zarazem radowałem bo od tej chwili będę już mógł w pełni uczestniczyć we Mszy św.

W Kościele pełnym gości i ładnie przystrojonym, czułem że jest to dla mnie Msza inna od tych, które dotąd przeżywam. Sam moment, w którym Pan Jezus zamieszkał w moim sercu napełnił mnie wielką radością oraz wzruszeniem, że mogłem się z Nim zjednoczyć.

Teraz już wiem jak dobrze jest mieć Pana Jezusa w sercu i czuć Jego obecność. Bądźmy wszyscy proszę takimi czystymi sercami otwartymi dla naszego Kochanego Jezusa.

Bartuś

W dniu wczorajszym 6 maja 2017 r. o godz. 9:30 spod naszej bieleckiej świątyni wyruszyliśmy z pieszą pielgrzymką do Świętego Stanisława w Szczepanowie z okazji obchodzonych tam uroczystości odpustowych. Choć było nas niewiele (może pogoda niektórych wystraszyła) to jednak radośnie, ze śpiewem na ustach i różańcem w ręku, spędziliśmy wspólne sobotnie przedpołudnie.

W pielgrzymce wzięli udział nie tylko dorośli, ale także najmłodsi z naszej parafii oraz tegoroczni maturzyści. Nawet kanapka z chlebaka smakowała na trasie wyjątkowo:). Po dotarciu do Bazyliki w Szczepanowie uczestniczyliśmy w uroczystej sumie koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

Warto było. Zdroje Bożych łask zabraliśmy ze sobą. Za rok idziemy na nowo. Ufam, że już w liczniejszej grupie... Może nawet oprócz pieszej także na rowerze.

Pozdrawiam, uczestniczka Magda Wojdak :)

Kościół Parafialny
(Bielcza)

Msze św:

Niedziele: 730, 1030, 1600

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2