Aktualności z 2017 r.

Maryja prosi: „Dzieci moje odmawiajcie codziennie Różaniec". Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30 a po nich Msza święta.

 

14 października  2017r. odbyła się pełna wrażeń i emocji wycieczka do Zakopanego,  której głównym organizatorem, przewodnikiem oraz kierowcą w jednej osobie był nasz ksiądz proboszcz Artur Urban. Tym razem uczestnikami wyjazdu byli ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, Szkolny Wolontariat, Schola Parafialna i wszyscy, którzy chętnie angażują się w życie naszej parafii.

Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Św.  W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, podczas której śpiew naszej scholi zachwycił miejscowych wiernych.

Następnie dotarliśmy do Pustelni Świętego Brata Alberta na Kalatówki, gdzie modliliśmy się, aby być „dobrym jak chleb” i symbolicznie się tym chlebem podzielić.

Był też czas, aby zobaczyć najsłynniejsze miejsca w Zakopanem, takie jak Wielka Krokiew, Krupówki i Gubałówka.

Miłym wrażeniom towarzyszyła piękna pogoda i - dopisujące wszystkim- świetne humory.

 

Uwaga!

 

Zmianie uległa godzina wyjazdu do Zakopanego z godziny 7:30 na godzinę 7:00.

 

Około 120 osób modliło się na różańcach, płynąc Dunajcem flisackimi łodziami. Tysiące osób odmówiły różaniec także w górach, na moście granicznym, w kościołach i kaplicach.

W Sromowcach Niżnych do flisackich łodzi wsiedli wierni i kapłani z parafii Bielcza, Trzciana koło Bochni i z Krościenka. To właśnie rzeką Dunajec biegnie granica polsko – słowacka.

– To nasz patriotyczny obowiązek być tutaj i modlić się za Polskę, o pokój na świecie, zwłaszcza gdy jest tyle zagrożeń – mówi Józefa Kobala z parafii Bielcza. Jolanta Rogusz jest na spływie pierwszy raz. – Jestem pod wrażeniem tego miejsca. Modlę się zwłaszcza w intencji młodzieży, by m.in. w trudnych chwilach młodzi sięgali po różaniec i prosili Matkę Bożą o wstawiennictwo przed Bogiem – dodaje nauczycielka.

Z parafii Bielcza przyjechało ponad 80 osób. Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy, ks. Artur Urban podkreśla, że pobożność maryjna w parafii jest bardzo duża.  – Podczas nabożeństw różańcowych kościół jest pełny. Pobożność maryjna jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Na Różaniec do Granic przyjechali starsi, młodzi i dzieci. Jadąc do Sromowiec Niżnych, odwiedziliśmy także Krościenko, modliliśmy się przy grobie ks. Franciszka Blachnickiego – mówi ks. Artur Urban, proboszcz parafii.

Zainteresowanie inicjatywą Różaniec do Granic w diecezji tarnowskiej było bardzo duże. – Przerosło ono nasze oczekiwania. Z dnia na dzień wzrastała liczba osób, które się rejestrowały – ocenia ks. Michał Dąbrówka, koordynator diecezjalny wydarzenia Różaniec do Granic.

W diecezji tarnowskiej wyznaczono kilkanaście kościołów stacyjnych m.in. w Szczawnicy, Piwnicznej – Zdrój, Kosarzyskach, Miliku, Muszynie, Tyliczu i Wysowej – Zdrój.

 

 

Ewa Biedroń

 

Dla dzieci zaangażowanych w Anielskie Inscenizacje z racji naszych parafialnych odpustów, dla zaangażowanych w Wolontariat oraz dla ministrantów przygotowaliśmy nagrodę. Jest nią autokarowa pielgrzymka (za darmo) do Zakopanego w najbliższą sobotę. W programie Msza św. w Sanktuarium na Krzeptówkach w 100 lecie objawień Fatimskich i spacer z Kuźnic na Kalatówki po dobroć jak chleb do pustelni św. Brata Alberta. Wyjazd w sobotę o godz. 7:30. Powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii i u opiekunów grup.

Zabrać należy:

- plecak z prowiantem (ciepła herbata, pożywienie),

- odpowiednio ciepłe odzienie (warunki jesienno-zimowe),

- dobry humor

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Mieści się przy ul. Krzeptówki.

Kuźnice – część Zakopanego, położona w dolnej partii Doliny Bystrej na wysokości ok. 1010 m n.p.m. Znajduje się całkowicie na obszarze Tatr, pomiędzy zboczami Krokwi, Jaworzyńskich Czół, Boczania, Nieboraka i Nosala. Dolna stacja kolei linowej na Kasprowy Wierch i centrum ruchu turystycznego.

Kalatówki – polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo płaski, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu.

 

Pustelnia Brata Alberta – niewielki drewniany budynek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach w Zakopanem. Wybudowany został w 1901. Jest to skromny w formie dwuizbowy budynek z poddaszem, niewielkim gankiem i wąskim przedsionkiem.

MSZE ŚWIĘTE

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św:

Dni powszednie:
 630

z wyjątkiem: środa, czwartek 1800

 

Pierwsze piątki: 630 ,1800

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1800

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1800
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1700

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1700–1800

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001