Aktualności z 2019 r.

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego popularnie zwane Świętem Trzech Króli. Należy ono nie tylko do najważniejszych ale i najstarszych świąt chrześcijańskich. W tym dniu w Kościele poświęcane jest: złoto, kadzidło, mirra i kreda.  W naszej parafii co roku Orszak Trzech Króli rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 1030 i później przy śpiewie kolęd wyruszamy do  pięknej Kaplicy na Górach do Anielskiej Matki. W pochodzie w szczególności biorą udział Ksiądz Proboszcz, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, kolędnicy misyjni w swoich strojach, dzieci,  młodzież oraz dorośli, a przynajmniej każdy z koroną na głowie. A tam w drewnianej zagrodzie, przypominającej o narodzinach Jezusa, czekają na nas żywe zwierzęta. Oglądanie żywej szopki to jeden z cieszących się największą popularnością zwyczajów związanych z obchodami tego święta. Oprócz krowy, owiec, królików, psa, gołębi i bażantów w tym roku mieszkańcy Bielczy zobaczyli wesołego kucyka Feliksa i owieczkę Wełenkę. Dzieci miały dla nich marchewkę, sianko, ziarno i coś dla pieska. Były zagadki i konkursy, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. A najpiękniejsze w tej szopce jest to, że wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Po radosnym kolędowaniu, części artystycznej z udziałem zwierzątek i słodkim poczęstunku od Gospodarzy z uśmiechem na twarzy i radością serca zakończył się tegoroczny Orszak Trzech Króli.

Serdecznie dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy w przygotowaniu żywej szopki na Górach dla Pana Krzysztofa Bogusza, Roberta Łąpiesia i ich przyjaciół.

Akcja Katolicka

Wieczór Świąteczno-Noworoczny w Domu Wielofunkcyjnym dzisiaj w niedzielę. W programie: Jasełka Bożonarodzeniowe, wspólne kolędowanie i smaczny poczęstunek. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 17:00. Bielczanki z Pasją zapraszają.

Wizyta Duszpasterska. Ciąg dalszy kolędy:

• mieszkańców domów od 151 do 165 odwiedzę dzisiaj 12 stycznia 2020 r. od g. 14:00.
    • mieszkańców domów od 166 do 180 odwiedzę jutro 13 stycznia 2020 r. od g. 16:00.
    • mieszkańców domów od 181 do 195 odwiedzę we wtorek 14 stycznia 2020 r. od g. 16:00.
    • mieszkańców domów od 196 do 210 odwiedzę w środę 15 stycznia 2020 r. od g. 16:00.
    • mieszkańców domów od 211 do 225 odwiedzę w piątek 17 stycznia 2020 r. od g. 16:00.
    • mieszkańców domów od 226 do końca odwiedzę w sobotę 18 stycznia 2020 r. od g. 9:00.

Po uroczystym rozesłaniu kolędników misyjnych w dniu 26 grudnia, uczniowie i absolwenci Zespołu SP w Bielczy, w 13 grupach wyruszyli ulicami naszej parafii z radosną nowiną o Narodzeniu Pana Jezusa, zbierając ofiary na rzecz potrzebujących dzieci z odległych krajów. Hasło tegorocznego kolędowania to: „YZGY HABAR! KEL BALALAR! – co w tłumaczeniu z języka kazachskiego oznacza: „DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”

Dziękujemy Kolędnikom Misyjnym za ich wielkie serce dla dzieci z krajów misyjnych. Dziękujemy rodzicom, starszemu rodzeństwu - opiekunom grup, którymi byli w większości członkowie Akcji Katolickiej za ich otwartość i pomoc, bo bez nich, nie byłoby możliwe nasze misyjne kolędowanie.

Dziękujemy mieszkańcom Bielczy za serdeczne przyjmowanie kolędników do swoich domów, wspólne śpiewanie kolęd i złożone ofiary oraz za coś słodkiego na drogę. Pieniądze, które udało się zebrać, przekażemy na projekty zgłoszone przez misjonarzy.

Justyna Knap

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy