Aktualności z 2017 r.

100 - lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz".

 

 

Według przekazu Sługi Bożej, siostry Łucji, Pani Fatimska wskazuje na dwie drogi ocalenia świata. Pierwszą z nich jest powrót do Ewangelii oraz osobiste wejście na drogę nawrócenia i pokuty. Jest to droga, którą zaplanował Bóg zachęcając przez swego Jednorodzonego Syna do modlitwy ekspiacyjnej w intencji nawrócenia grzeszników. W czasach, kiedy Bóg jest znieważany, prawa Boże deptane a świat pogrąża się w ciemności zła, konieczne jest zadośćuczynienie Bogu w Chrystusie, zgodnie ze słowami Matki Bożej wypowiedzianymi do dzieci z Fatimy: „Ofiarujcie się za grzeszników i powtarzajcie wielokrotnie – zwłaszcza gdy będziecie podejmowali jakąś ofiarę – «O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi»” (Objawienie z 13 lipca 1917 roku).

 

Jeżeli jednak zabraknie osobistego i wspólnotowego zadośćuczynienia – ostrzegała Maryja – Bóg poprowadzi ludzkość inną drogą ratowania świata, poprzez bolesne oczyszczenie: cierpienia, prześladowania, wojny i śmierć. Wtedy liczni chrześcijanie dołączą do ukazanej w „trzeciej tajemnicy” fatimskiej wielkiej rzeszy kapłanów, osób zakonnych i świeckich wyznawców Chrystusa, podążających pokornie za papieżem. Jak wiemy ze wspomnianej wizji, wszyscy oni przemienili się w orszak męczenników, za którymi postępowali aniołowie, zbierający do kryształowego naczynia krew męczenników, zjednoczonych w swej śmierci z odkupieńczą śmiercią Chrystusa, a wszystko działo się pod wielkim krzyżem na wzgórzu za miastem, będącym symbolem Golgoty.

 

Podejmijmy przesłanie z Fatimy!

 

            Orędzie fatimskie kierowane jest nieprzerwanie do całego Kościoła. W naszej Ojczyźnie  żywo pielęgnowany jest kult Pani Fatimskiej, której figura peregrynowała w wybranych parafiach każdej diecezji od 14 października 1995 roku do 11 października 1996 roku. Oby Pan Bóg dał naszej ojczyźnie łaskę odwagi do wielkiej duchowej odnowy, celem zachęty i oparcia moralnego także dla innych narodów. Zależy to jednak od tego, czy nam wszystkim nie zabraknie żywej wiary i wytrwałości. Kto pragnie przyjąć orędzie fatimskie, niech nie lęka się wstąpienia na drogę ewangelicznej odnowy życia, pokuty i modlitwy wynagradzającej za nawrócenie błądzących.

 

Przyjęcie orędzia z Fatimy wyraża się ponadto we włączeniu się w odprawianie pierwszych sobót miesiąca. Każdy, kto przez pięć kolejnych pierwszych sobót będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię św. i odmówi część różańca św., rozważając w zjednoczeniu z Matką Bożą tajemnice różańcowe, z intencją wynagradzającą za grzechy świata, stanie się nie widzem, ale czynnym uczestnikiem tego orędzia. Będzie wówczas gotowy przyjąć Serce Maryi za wzór dla swojego życia duchowego w przymierzu dwóch serc: Jezusa i Jego Niepokalanej Matki. (Fragment Listu Episkopatu Polski)

 

W niedzielę 14 maja 2017 r. osiemnaścioro dzieci klasy trzeciej z naszej parafii przeżywać będzie Mszę św. w rocznicę pierwszego przyjęcia Komunii św. Dzieci pragną złożyć na Ołtarzu Pańskim swoje czyste serca bijące miłością do Jezusa.

Otoczmy ich naszą modlitwą.

 

SCENARIUSZ uroczystości do [pobrania].

 

 

 

Obudziłem się wcześnie rano i nie mogłem już zasnąć. Pobiegłem do moich rodziców z radością wołając, nadszedł dzień mojej Pierwszej Komunii świętej. Nie mogłem się doczekać chwili kiedy już wszyscy pójdziemy do Kościoła. Ja w moim białym ubraniu i czystym sercem przyjmę po raz pierwszy Pana Jezusa. Troszeczkę się bałem ale zarazem radowałem bo od tej chwili będę już mógł w pełni uczestniczyć we Mszy św.

 

W Kościele pełnym gości i ładnie przystrojonym, czułem że jest to dla mnie Msza inna od tych, które dotąd przeżywam. Sam moment, w którym Pan Jezus zamieszkał w moim sercu napełnił mnie wielką radością oraz wzruszeniem, że mogłem się z Nim zjednoczyć.

 

 

Teraz już wiem jak dobrze jest mieć Pana Jezusa w sercu i czuć Jego obecność. Bądźmy wszyscy proszę takimi czystymi sercami otwartymi dla naszego Kochanego Jezusa.

 

Bartuś

 

 

W dniu wczorajszym 6 maja 2017 r. o godz. 9:30 spod naszej bieleckiej świątyni wyruszyliśmy z pieszą pielgrzymką do Świętego Stanisława w Szczepanowie z okazji obchodzonych tam uroczystości odpustowych. Choć było nas niewiele (może pogoda niektórych wystraszyła) to jednak radośnie, ze śpiewem na ustach i różańcem w ręku, spędziliśmy wspólne sobotnie przedpołudnie.       

W pielgrzymce wzięli udział nie tylko dorośli, ale także najmłodsi z naszej parafii oraz tegoroczni maturzyści. Nawet kanapka z chlebaka smakowała na trasie wyjątkowo:). Po dotarciu do Bazyliki w Szczepanowie uczestniczyliśmy w uroczystej sumie koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

 

Warto było. Zdroje Bożych łask zabraliśmy ze sobą. Za rok idziemy na nowo. Ufam, że już w liczniejszej grupie... Może nawet oprócz pieszej także na rowerze.

 

 

Pozdrawiam, uczestniczka Magda Wojdak :)

 

MSZE ŚWIĘTE

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny
(Bielcza)

Msze św:
Dni powszednie:
 630

z wyjątkiem: środa, czwartek 1800

Pierwsze piątki: 630 ,1800

Niedziele: 730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1800
Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1800
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1700
Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1700–1800

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001