Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

15 czerwca br. o godzinie 10.30 w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza święta. Tuż po jej zakończeniu wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których czytano związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Wierni z naszej parafii licznie uczestniczyli w tej procesji dając świadectwo wiary w Jezusa Eucharystycznego. Zgodnie z tradycją, za krzyżem udały się poczty sztandarowe oraz szereg pań niosących feretrony, a także Dziewczęca Służba Maryjna, Liturgiczna Służba Ołtarza. Oczywiście, nie mogło zabraknąć dzieci: chłopców dzwoniących dzwonkami oraz dziewczynek sypiących kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

Przez kolejne osiem dni, po każdej Mszy św. wieczornej, odbywać się będą procesje wokół kościoła. Oktawa Bożego Ciała to czas łaski, z tego też względu Kościół zachęca nas do owocnego udziału w licznych nabożeństwach w celu pełnego korzystania z łask płynących z tego szczególnego święta. Należy pamiętać, że nasza obecność w tych obchodach jest szczerym wyznaniem wiary oraz pobożności i w sposób pełny przybliża nas do Zbawiciela - naszego Pana Jezusa Chrystusa.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty