Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

30 lipca w naszej Parafii rozpoczną się uroczystości z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze Święte będą odprawiane o godzinie: 7.30, 11.00, 16.00; w samo święto - 2 sierpnia Msze Święte według porządku niedzielnego. W Kalendarzu Liturgicznym czytamy, iż tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Za zgodą biskupa diecezjalnego odpust ten może być przeniesiony na niedzielę, która poprzedza 2 sierpnia lub po nim następuje. Odpustu Porcjunkuli mogą dostąpić wszyscy, którzy spełnią zwyczajne warunki: nawiedzą kościół, odmówią w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przyjmą Komunię świętą i pomodlą się w intencji Ojca Świętego. Skorzystajmy ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskajmy za przyczyną Matki Bożej Anielskiej darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

W wigilię 2 sierpnia, tj. we wtorek Msza Święta wieczorna poprzedzona będzie „Anielskim Czuwaniem”. O godzinie 18.00 zgromadzimy się przy naszej Królowej Aniołów w kościele parafialnym. Dzieci i młodzież zapraszamy w anielskich strojach (będą nagrody). Po inscenizacji ruszymy anielską procesją wokół naszej świątyni, na zakończenie uroczysta Msza Święta.

Święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli ma związek z kościołem Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Troskliwą opieką otoczył kaplicę p w. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia (uroczystość konsekracji miała miejsce 2.08.1216 roku). W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty