Aktualności z 2017 r.

Maryja prosi: „Dzieci moje odmawiajcie codziennie Różaniec". Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30 a po nich Msza święta.

W wigilię maryjnej uroczystości Porcjunkuli w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy Mszę św. poprzedziła anielska procesja i inscenizacja. Dziewięć aniołów (w nawiązaniu do liczy chórów anielskich) z lampionami w ręku po procesyjnym wejściu do kościoła zajęło miejsce przed ołtarzem Królowej Aniołów. Stanowili tło do odtworzonych wydarzeń z Fatimy sprzed stu lat, kiedy to dzieciom ukazał się Anioł Pokoju.

Chcemy pokazać w ten sposób szczególną rolę aniołów, których Matką jest czczona w naszej parafii Królowa Aniołów. To okazja, aby przypomnieć dzieciom, ale i dorosłym o roli naszego Niebieskiego Przyjaciela. Za wieloma sytuacjami w naszym życiu stoi właśnie anioł posłany przez Boga po to, by nas chronił i o nas się troszczył. Chcemy również zachęcić do codziennej modlitwy do swojego Anioła Stróża, by nam nie uciekał – tłumaczy ks. Artur Urban, proboszcz Bielczy.

W przedstawieniu wzięło udział 13 młodych aniołów i 5 dorosłych, ponadto chór i zespół. Wierni zgromadzeni w kościele także w zdecydowanej większości ubrani byli na biało. Najmłodsi dodatkowo pozakładali skrzydła i aureole.

To pierwsza taka inicjatywa, ale z nadzieją, że stanie się cykliczną i doroczną organizowaną z racji parafialnego odpustu – mówi proboszcz, z radością oceniając zaangażowanie parafian, którzy pomimo wakacji potrafili się zjednoczyć w tym wspólnym dziele.

Odpust Porcjunkuli, odpust zupełny, może uzyskać jeszcze dziś każdy, kto nawiedzi kościół, spełniając zwykłe warunki konieczne do uzyskania odpustu, a więc stan łaski uświęcającej, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach, w których modli się papież.

Beata Malec-Suwara

Msze św: