Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

W dniach 28-31 VIII wzięliśmy udział w pielgrzymce do Wilna, zwiedziliśmy m.in. Sokółkę. W tamtejszym kościele parafialnym w 2008 r. dokonał się Cud Eucharystyczny, którym było pojawienie się na komunikancie tkanki mięśnia sercowego. Wszyscy modliliśmy się w indywidualnej adoracji przed cudowną Hostią. To doświadczenie umocniło nas w wierze w żywą obecność Pana Jezusa pod postacią opłatka, który przyjmujemy podczas Mszy świętej.

Kolejnym etapem naszej pielgrzymki był Augustów, gdzie udaliśmy się w rejs statkiem, którym kiedyś płynął Ojciec Święty Jan Paweł II. Ów rejs był zaplanowany w kierunku malowniczo położonego Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej, w którym znajduje się obraz słynący z wielu łask. Nazajutrz udaliśmy się do Wilna, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania Ostrej Bramy. Pobożnie uczestniczyliśmy w modlitwie przed obrazem Cudownej Madonny, każdy z pielgrzymów miał możliwość przedstawienia własnych intencji i próśb Matce Bożej. Niewątpliwie ważnym punktem pielgrzymki było zwiedzanie Kaplicy Miłosierdzia Bożego, wileńskiego cmentarza, a także całego miasta. Atrakcją ostatniego dnia pielgrzymki był wyjazd nad jezioro Wigry oraz odwiedzenie pokamedulskiego zespołu klasztornego.

Można śmiało stwierdzić, że pielgrzymka była nie tylko doskonałym przeżyciem duchowym, ale także znakomitym doświadczeniem turystycznym. Wyrwała nas z rytmu codzienności, pokazała nowy pejzaż kulturowy, a co najważniejsze umocniła w nas wiarę w Boga i Matkę Najświętszą. Owe przeżycia pozostaną długo w naszej pamięci i mamy nadzieję, że wrócimy tam w przyszłości.

Pielgrzym

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty