Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Dla dzieci zaangażowanych w Anielskie Inscenizacje z racji naszych parafialnych odpustów, dla zaangażowanych w Wolontariat oraz dla ministrantów przygotowaliśmy nagrodę. Jest nią autokarowa pielgrzymka (za darmo) do Zakopanego w najbliższą sobotę. W programie Msza św. w Sanktuarium na Krzeptówkach w 100 lecie objawień Fatimskich i spacer z Kuźnic na Kalatówki po dobroć jak chleb do pustelni św. Brata Alberta. Wyjazd w sobotę o godz. 7:30. Powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii i u opiekunów grup.

Zabrać należy:

- plecak z prowiantem (ciepła herbata, pożywienie),

- odpowiednio ciepłe odzienie (warunki jesienno-zimowe),

- dobry humor

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Mieści się przy ul. Krzeptówki.

Kuźnice – część Zakopanego, położona w dolnej partii Doliny Bystrej na wysokości ok. 1010 m n.p.m. Znajduje się całkowicie na obszarze Tatr, pomiędzy zboczami Krokwi, Jaworzyńskich Czół, Boczania, Nieboraka i Nosala. Dolna stacja kolei linowej na Kasprowy Wierch i centrum ruchu turystycznego.

Kalatówki – polana reglowa leżąca w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo płaski, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu.

Pustelnia Brata Alberta – niewielki drewniany budynek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach w Zakopanem. Wybudowany został w 1901. Jest to skromny w formie dwuizbowy budynek z poddaszem, niewielkim gankiem i wąskim przedsionkiem.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty