Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

We wtorek o godz. 17:00 w strojach charakteryzujących wybranego Świętego spotykamy się przed kościołem. W ręku trzymamy różaniec, świecę, latarkę bądź lampion i ruszamy procesyjnie wokół świątyni. Następnie Nabożeństwo Różańcowe ze Świętymi. Msza św. i konkurs z nagrodami za najpiękniejszy strój wybranego Świętego. Zachęcamy.

Korowód Świętych to po prostu promocja świętości!

Skoro mówi się, że człowiek uczy się na błędach, człowiek inteligentny na cudzych błędach, to człowiek roztropny powinien uczyć się na sukcesach innych, a czy może być większy sukces niż świętość?:-)

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Na tej drodze może nas wspomagać wzór tych, którzy już ją osiągnęli i którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i postępując ich śladami łatwiej dotrzeć do obranego celu, jakim jest Zbawienie.

Stąd właśnie idea Korowodu, czyli długiego szeregu osób posuwających się jedna za drugą [Słownik Języka Polskiego PWN]. Każdy codziennie we własnym tempie, w swoim rytmie, ale jeden po śladach drugiego. Wszyscy jednego dnia wspólnie świętując.

Dlaczego 31 października?

Bo to Wigilia Wszystkich Świętych, dnia w którym radujemy się z tymi, którzy już ten największy sukces osiągnęli i do których chcemy dołączyć.

Jest to więc doskonała okazja, aby:

1) poznać własnych patronów i świętych Kościoła,

2) promować świętość i świętych jako wzór,

3) mieć inny pomysł na spędzenie 31-go października;-)

Korowód Świętych ma być zachętą do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być…”:-)!

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty