Aktualności z 2017 r.

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

 

31 października, w Wigilię Wszystkich Świętych, w naszej parafii odbył  się pierwszy  Korowód Świętych. Korowód rozpoczął się od procesji z relikwiami św. Stanisława, wokół świątyni parafialnej. Następnie święci, którzy są przedstawieni w kościele na figurach, czy obrazach, prowadzili ostatnią, październikową modlitwę różańcową. W role tych wyjątkowych postaci wcielili się uczniowie naszej szkoły. Święci opowiadali krótko charakterystykę swej ziemskiej posługi i łączyli te wątki swego życia, z rozważaniem poszczególnych tajemnic różańca. Po modlitwie różańcowej miała miejsce uroczysta Eucharystia, która była wielkim dziękczynieniem, za przykład świętych i błogosławionych.

Wspólne świętowanie zakończył konkurs na najładniejszy strój świętego, dzieci w wielobarwnych strojach i z atrybutami zaprezentowały wybranych przez siebie patronów. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody. 

Zatem chciejmy już dziś brać przykład z tych wyjątkowych postaci, bo uczą nas tego, co w życiu jest najważniejsze. Prośmy ich, by wstawiali się i pomagali nam, byśmy także kiedyś z nimi mogli cieszyć się Niebem.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok! 

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie: Roraty
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001