Aktualności z 2018 r.

Św. Hieronim: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa."

Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Głównym celem działalności Koła jest kształtowanie u uczniów postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego. Do włączenia się w tę szlachetną działalność zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I – V szkoły podstawowej, którzy wyrażają chęć bezinteresownej pomocy bliźnim.

Oficjalne rozpoczęcie działalności Koła zaplanowano na dzień 6 grudnia 2017 r.

Opiekę duchową nad Szkolnym Kołem Caritas pełni proboszcz, ksiądz Artur Urban. Zapisy przyjmuje koordynator Koła – Magdalena Kawa oraz opiekunowie, panie: Ilona Łąpieś, Justyna Knap, Katarzyna Chamioło i Marta Pałka, która będzie sprawować  opiekę nad kandydatami na członków Koła (przedszkolakami), którzy mogą aktywnie włączyć się w działalność Koła, a w przyszłości (z chwilą pasowania na ucznia) – zostać jego pełnoprawnymi członkami. Szczegółowy regulamin Szkolnego Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bielczy jest dostępny u opiekunów.

Koordynator Koła:

Magdalena Kawa