Aktualności z 2018 r.

Młodzi z dekanatu szczepanowskiego modlili się w Bielczy na Górach, a później bawili się na stadionie.

- Obiecaliśmy sobie, że systematycznie będziemy się spotykać we wszystkich parafiach naszego dekanatu - mówi ks. Marek Augustyn, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Dążeniem duszpasterzy i młodych było także powstanie w każdej wspólnocie grupy młodzieżowej.

- Bardzo nas cieszy, że taka grupa zawiązała się w Maszkienicach. Rodzi się też dekanalna schola, która będzie animować śpiew i modlitwę podczas naszych spotkań - podkreśla ks. Marek, który zapowiada, że młodzi z dekanatu pojadą wkrótce do Rzeszowa na koncert uwielbieniowy „Jednego serca, jednego ducha”, a później na spotkanie młodych Lednica 2018.

Mszy św. przewodniczył ks. Artur Urban

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ Gospodarzem majowego spotkania młodych była parafia Matki Bożej Anielskiej w Bielczy. Mszy św. koncelebrowanej w kaplicy Matki Bożej Różańcowej na Górach, w leśnej scenerii, przewodniczył ks. proboszcz Artur Urban.

- Przychodzimy do Mamy, której się nie odmawia i od której zawsze wraca się lepszym. Potrzeba mało albo tylko jednego - być posłusznym Jej Synowi, a wówczas zwykła woda życia zamieni się w najlepsze wino radości i szczęścia - mówił w homilii ks. proboszcz.

Zaraz będą kiełbaski!

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ Anielska Bielcza ugościła młodych kiełbaską i słodyczami. Młodzi mogli też posłuchać Mateusze Hebdy, rapera z Bobowej, który opowiedział rówieśnikom o swojej drodze nawrócenia.

Młodzi słuchają świadectwa Marcina Hebdy

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ Młodzi mogli też zatańczyć do muzyki zaprezentowanej przez Mateusza.

Majowe dekanalne spotkanie młodzieży zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty