Aktualności z 2019 r.

      W naszej tradycji chrześcijańskiej nadszedł czas zadumy nad życiem. Skłania do tego pora obumierania przyrody, skłania do tego dłuższy wieczór, ale przede wszystkim zachęca do tego kalendarz liturgiczny. A w nim czytamy 1 listopada czcimy dzień Wszystkich Świętych, czyli święto wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, oraz dzień 2 listopada Dzień Zaduszny, czyli wspominamy wszystkich zmarłych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.

       Wyjątkowość tych dni polega na tym, że w oktawie Wszystkich świętych, od 2-8 listopada, możemy uzyskać odpust , czyli darowanie kary za grzechy. Odpust można ofiarować za siebie lub za dusze czyśćcowe. Do warunków jego otrzymania należy:

 

  • Pobożnie nawiedzić cmentarz i modlitwa za dusze zmarłych, za których ofiarowujemy odpust;
  • Znajdować się w stanie łaski uświęcającej oraz przyjąć Komunię świętą;
  • Wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego;
  • Odmówić modlitwy: Ojcze nasz… i Wierzę w Boga Ojca… oraz dowolnej w intencjach Ojca Świętego np. Zdrowaś Maryjo…

           Nadchodząca oktawa stanowi wyraz  wiary Kościoła w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego. Tej pełni życia nie można osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar życzliwości Boga. Ponieważ Stwórca powołuje do świętości wszystkich także każdemu człowiekowi pomaga swą łaską.  

      To właśnie w oktawie Wszystkich świętych zachęcamy do uczestnictwa w codziennych pięknych procesjach różańcowych na naszym parafialnym cmentarzu. Codziennie po Mszy św. wieczornej przemierzając alejkami rozświetlonego płomieniami zniczy cmentarza pod przewodnictwem Ks. Proboszcza odmawiać będziemy różaniec za dusze naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych oraz modlitwy niezbędne do uzyskania odpustu. Pomóżmy tym, którzy uprzedzili nas w wędrówce do wieczności  uzyskać upragnione szczęście wieczne.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie:
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001