Aktualności z 2019 r.

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna, która odbywa się w każdej parafii diecezji co 10 lat. W naszej parafii taka wizytacja będzie miała miejsce 10 listopada, będziemy gościć ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego. Wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi i wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia.

Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Wizytacja jest więc nie tyle czasem sprawdzania i kontroli, ale także czasem spotkań z wiernymi, czasem umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi, dlatego przyjmijmy kierowane do nas parafian zaproszenie:

Na Prymarię o godz. 7:30 zapraszamy w szczególności : Róże Różańcowe – mamy ich 13 Róż Różańcowych dorosłych; zapraszamy Akcję Katolicką i Caritas parafialny. Po Msz św. Spotkanie tych grup z ks. Biskupem w świątyni.

Spotkanie Rady Parafialnej z ks. Biskupem na plebanii o godz. 9:30.

Na Sumę o godz. 10;30 zapraszamy w szczególności: Radę Parafialną, Zespół Synodalny, Róże Różańcową dzieci, Scholkę dziecięcą, LSO, DSM, Dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe, Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, Młodzież naszej Parafii, po czym po Mszy św. Spotkanie tych grup z ks. Biskupem w świątyni.

Zapraszamy: Ksiądz Proboszcz oraz Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy