Aktualności z 2019 r.

10 listopada 2019 roku w naszej Parafii przeżywaliśmy czas kanonicznej wizytacji biskupiej. Przez cały dzień w progach naszej świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej gościliśmy Księdza Biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Stanisława Salaterskiego. Księdzu Biskupowi towarzyszył Ksiądz Władysław Pasiut Dziekan Bazyliki w Szczepanowie.

Czas kanonicznej wizytacji rozpoczął się Mszą

Świętą o godzinie 7:30. Księdza Biskupa powitali Ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Akcji Katolickiej wraz z dziećmi oraz zgromadzeni parafianie. Następnie Ksiądz Proboszcz odczytał sprawozdanie z sytuacji gospodarczo-duszpasterskiej parafii z uwzględnieniem kondycji wiary, moralności parafian oraz sukcesów i niedomagań  wspólnoty.

W czasie Mszy Świętej Ksiądz Biskup wygłosił homilię do zgromadzonych wiernych. W słowie skierowanych do nas parafian zachęcał do odważnego dawania świadectwa wiary, które poprzedzone powinno być osobistą relacją z Bogiem szczególnie w dziesiątkach Różańca świętego.

Kolejnym punktem wizytacji księdza Biskupa były zaplanowane według harmonogramu spotkania z poszczególnymi grupami parafii, podczas których  ksiądz Biskup również wygłosił do zgromadzonych swoje słowo. W którym miał okazję aby podziękować za dobre pomysły duszpasterskie, jakie realizuje się w parafii oraz pochylić się nad tym, co jeszcze można zmienić na lepsze.

O godzinie 10:30 podczas uroczystej Sumy przedstawiciele Rady Parafialnej wraz z Księdzem Proboszczem na czele złożyli Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obecność wśród nas, za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas podczas niedzielnych Mszy Świętych, a szczególnie  za modlitwę w naszej intencji, za cały trud kanonicznej wizytacji w naszej parafii.

Jesteśmy ufni, że obecność Pasterza Diecezji przyczyni się do dalszego duchowego rozwoju naszej parafii.

Księże Biskupie ująłeś nas swoim uśmiechem, pogodą ducha, ciepłym i krzepiącym słowem kierowanym do nas. Bogu niech będą dzięki za Księdza Biskupa, za wizytację duszpasterską, która była dla nas czasem łaski.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy