Aktualności z 2019 r.

 

 

     Kościół katolicki 24 listopada obchodzi ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Podsumowaniem całego roku jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, panującego w niebie i na ziemi. Uroczystość tę wprowadził do kalendarza liturgicznego Papież Pius XI encykliką QUAS PRIMAS z 11 grudnia 1925 roku na zakończenie roku jubileuszowego. Papieska encyklika ustanawiając tę uroczystość jako przeciwstawienie się silnym tendencjom ateistycznym i laickim, które w tym czasie były bardzo popularne, wskazywały na Chrystusa jako Króla mającego władzę nad człowiekiem i całym światem.

      Niedziela Chrystusa Króla  jest również patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji przedstawiciele Akcji Katolickiej naszej Parafii  w sposób szczególny oddali   cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata biorąc udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem JE księdza Biskupa Leszka Laszkiewicza w Bazylice Katedralnej w Tarnowie oraz  wysłuchali wykładu księdza dr hab. Jana Bartoszka – „Sylwetka Sługi Bożego prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Pozostali członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystej Sumie  o godzinie 10:30 oddali cześć Chrystusowi Królowi poprzez modlitwę oraz asystę w trakcie Mszy Świętej. Po głównym nabożeństwie ksiądz Proboszcz w skrócie przybliżył role i  zadania Akcji Katolickiej oraz zaprosił do aktywnego włączania się w to piękne dzieło jakim jest właśnie Akcja Katolicka. Na zakończenie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy wspólnie litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za odmówioną gorliwie modlitwę oraz spełnienie podstawowych warunków można było zyskać Odpust Zupełny.

      Królestwo Jezusa  nieustannie się realizuje, Chrystus Król każdemu oferuje możliwość udziału w nim. Natomiast od nas zależy na ile z łaski Królestwa Bożego korzystamy i w jakim zakresie rozwijamy je w sobie i pośród nas, czyli na ile postępujemy jak Jezus, służąc Bogu i ludziom. Konieczne jest szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie:
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001