Aktualności z 2019 r.

Jak co roku 6 grudnia gościł w naszym kościele Święty Mikołaj. Nasz Ksiądz Proboszcz zaprosił  go, by sprawić radość naszym najmłodszym oraz tym, którzy angażują się w życie parafii.  Dzieci co roku z niecierpliwością czekają na niego. Tak było i tym razem.

Po Mszy Świętej roratniej  Ksiądz Proboszcz opowiedział zgromadzonym dzieciom o Biskupie Mikołaju – skąd pochodził i jaką zapoczątkował tradycję. Półmrok w świątyni i śpiew naszej scholki dziecięcej tworzyły nastrój oczekiwania na niecodziennego gościa. Po chwili ubrany
w charakterystyczne biskupie szaty i w asyście pięknych Aniołów pojawił się w kościele wielce oczekiwany gość. Powitały go dzieci ze scholki, liturgiczna służba ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna i pozostałe dzieci. Święty Mikołaj gawędził z dziećmi, pozował do zdjęć a co najważniejsze hojnie obdarował dzieci prezentami spełniając niejedno marzenie, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci. Przed odejściem szanownego gościa zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Po czym Mikołaj ruszył w dalszą drogę.

Przed nami długie dwanaście miesięcy oczekiwania na ponowne jego odwiedziny w naszym kościele ale pamiętajmy, że Święty Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci przez cały rok.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy