Aktualności z 2019 r.

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego popularnie zwane Świętem Trzech Króli. Należy ono nie tylko do najważniejszych ale i najstarszych świąt chrześcijańskich. W tym dniu w Kościele poświęcane jest: złoto, kadzidło, mirra i kreda.  W naszej parafii co roku Orszak Trzech Króli rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 1030 i później przy śpiewie kolęd wyruszamy do  pięknej Kaplicy na Górach do Anielskiej Matki. W pochodzie w szczególności biorą udział Ksiądz Proboszcz, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, kolędnicy misyjni w swoich strojach, dzieci,  młodzież oraz dorośli, a przynajmniej każdy z koroną na głowie. A tam w drewnianej zagrodzie, przypominającej o narodzinach Jezusa, czekają na nas żywe zwierzęta. Oglądanie żywej szopki to jeden z cieszących się największą popularnością zwyczajów związanych z obchodami tego święta. Oprócz krowy, owiec, królików, psa, gołębi i bażantów w tym roku mieszkańcy Bielczy zobaczyli wesołego kucyka Feliksa i owieczkę Wełenkę. Dzieci miały dla nich marchewkę, sianko, ziarno i coś dla pieska. Były zagadki i konkursy, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. A najpiękniejsze w tej szopce jest to, że wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Po radosnym kolędowaniu, części artystycznej z udziałem zwierzątek i słodkim poczęstunku od Gospodarzy z uśmiechem na twarzy i radością serca zakończył się tegoroczny Orszak Trzech Króli.

Serdecznie dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy w przygotowaniu żywej szopki na Górach dla Pana Krzysztofa Bogusza, Roberta Łąpiesia i ich przyjaciół.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy