Duszpasterskie

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Ogłoszenia Parafialne – 30 kwietnia 2017 r.

1.      Dzisiaj Niedziela Biblijna i Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. Postarajmy się rodzinnie zasiąść do czytania Pisma św. Może uda się nam nawet kilka razy w tym Biblijnym Tygodniu. Przy wyjściu na stoliczku leżą karteczki – propozycje fragmentu tekstu i jednego psalmu. Warto zabrać.

2.      Dzisiaj także rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. Nabożeństwo majowe codziennie wieczorem.

3.      W tym tygodniu:

·         Sakrament Bierzmowania w poniedziałek w Borzęcinie Górnym o godz. 15:30.

·         Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja w środę. Msze św. jak w niedzielę: 7:30, 10:30 i 16:00 z nabożeństwem majowym.

·         Pierwszy czwartek miesiąca a zarazem wspomnienie św. Floriana. Tego dnia polecać będziemy w modlitwie naszych Ochotników Straży Pożarnej z Bielczy proszą dla nich o potrzebne łaski podczas adoracji przed Miłosiernym i Mszy św. wieczornej.

·         Pierwszy Piątek miesiąca maja. Msza św. rano o 6:30 i wieczorem po majówce o godz. 18:00. Spowiedź pierwszopiątkowa codziennie z racji nabożeństw oraz w czwartek i piątek od godz. 17:00. Odwiedziny chorych a posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00.

·         Pierwsza sobota miesiąca maja. Rozpoczynamy Nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przez 5 kolejnych Pierwszych Sobót po Mszy św. wieczornej.

·         Światowy dzień Modlitw o Powołania w przyszłą niedzielę. Kazania głosił będzie alumn WSD z Tarnowa. Taca przeznaczona będzie na WSD  Tarnów.

4.      Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci klas trzecich w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Proszę wówczas o pozostawienie miejsc siedzących dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziny. Spowiedź św. dla dzieci klasy trzeciej i ich rodzin w sobotę o godz. 16:00. Po uroczystości pierwszokomunijnej dzieci przeżywać będą Biały Tydzień. Próby przed uroczystością w czwartek, piątek i sobotę po Mszach św. wieczornych.

5.      O modlitwę różańcową w przyszła niedzielę proszę Różę p. Heleny Duda.

6.      Pielgrzymka autokarowa na Pasierbiec 20 maja (w sobotę). Koszt 15zł. Są jeszcze wolne miejsca.

7.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. W minionym tygodniu zamontowaliśmy na wieży kościoła zestaw nagłośnieniowy do nabożeństw majowych. Dziękuję tutaj za wszelką pomoc i doradę. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele kurialne.

8.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

9.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

10.  Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·         Dariusz Zając, lat 25, kawaler, syn Krzysztofa i Lidii zd. Wróblewskiej, zamieszkały w Bielczy z Natalią Michałek, lat. 26, panną, córką Wiesława i Stanisławy zd. Węgrzyn zamieszkałą w Dębnie.

·         Magdalena Bogusz, lat 37, panna, córka Józefa i Małgorzaty z d Wijas z Mateuszem Hnida, lat 29, kawaler, syn Mariana i Cecylii zd. Smoszna, zam. w Tarnowie

·         Elżbieta Pilch, lat. 25, panna, córka Kazimierza i Małgorzaty zd. Woźniak, zam. w Bielczy z Arkadiuszem Satora, lat. 26, kawaler, syn Andrzeja i Urszuli Gabryś, zam. w Mietniowie.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

11.  Odpust ku czci św. Stanisława w Szczepanowie od 1 do 8 maja. Tradycyjnie jako parafia wybierzemy się na pielgrzymkę w sobotę 6 maja na Mszę św. o godz. 11:00. Pieszo wyruszamy spod naszego kościoła do Szczepanowa w sobotę o godz. 9:30.

12.  Komputerowe badanie wzroku w ośrodku zdrowia w Biadolinach Radłowskich 17 maja od godz. 8:00. Więcej informacji na plakacie.

 

13.  Wszystkim parafianom i gościom, wszystkim korzystającym z długiego weekendu niech Bóg błogosławi.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie: Roraty
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001