Duszpasterskie

100 - lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz".

Ogłoszenia Parafialne – 7 maja 2017 r.

1.      Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitwa o Powołania rozpoczynający tydzień modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele: w kapłaństwie, zakonie na misjach czy w życiu konsekrowanym. Bardzo serdecznie raz jeszcze witam diakona Marcina Kwietnia z WSD z Tarnowa. Dziękujemy za świadectwo obecności i posługę słowa.

2.      W naszej parafii tradycyjnie pierwsza niedziele maja to Uroczystość I Komunii św. o godz. 10:00. Pamiętając w modlitwie o dzieciach pierwszokomunijnych pomyślmy i o sobie – z jakim sercem i jak często przystępuję do ołtarza pańskiego. Czy do dziś tak mocno bije, gdy Chrystys Eucharystyczny w nim zamieszka?

3.      W tym tygodniu:

·         Nabożeństwa Majowe codziennie wieczorem. W szczególności zapraszam dzieci i młodzież. Ufam, że jeśli nie ma ich tu w kościele to uczestniczą w nabożeństwach majowych przy kapliczkach ale nie tych komputerowych J. Proszę, bardzo proszę rodziców o dopilnowanie i pomoc.

·         Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych.

·         Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w poniedziałek. W Szczepanowie tego dnia główna uroczystość odpustowa. Dziękuję serdecznie za wczorajszy udział w pielgrzymce pieszej, samochodowej czy rowerowej do Szczepanowa.

·         8 maja to także rocznica zakończenia II wojny światowej. Na Westerplatte widnieje napis: Nigdy więcej wojny! Pamiętajmy o tej prośbie w naszych modlitwach.

·         Procesja Fatimska na Góry w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, następnie procesja różańcowa i nabożeństwo majowe w Domku Matki Bożej na Górach. Zapraszam dzieci komunijne, bierzmowanych i wszystkie grupy parafialne z różańcem i ze świecami.

·         Rocznica I Komunii świętej w przyszłą niedzielę na sumie. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 17:00.

4.      O modlitwę różańcową w przyszła niedzielę proszę Różę p. Bogusławy Więcek.

5.      Dziecięca Schola Parafialna w czwartek o godz. 16:30.

6.      Ofiary na sprzątanie kościoła w tym miesiącu zbiera rejon 12 od nr 360 do 392. Zbiera p. Maria Wodka. Bóg zapłać!

7.      Bóg zapłać również za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. W minionym tygodniu zamontowaliśmy ciepłe dębowe drzwi i okna z witrażem w przedsionku zakrystii. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na WSD Tarnów.

8.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

9.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

10.  Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·         Dariusz Zając, lat 25, kawaler, syn Krzysztofa i Lidii zd. Wróblewskiej, zamieszkały w Bielczy z Natalią Michałek, lat. 26, panną, córką Wiesława i Stanisławy zd. Węgrzyn zamieszkałą w Dębnie.

·         Magdalena Bogusz, lat 27, panna, córka Józefa i Małgorzaty z d Wijas z Mateuszem Hnida, lat 29, kawaler, syn Mariana i Cecylii zd. Smoszna, zam. w Tarnowie

·         Elżbieta Pilch, lat. 25, panna, córka Kazimierza i Małgorzaty zd. Woźniak, zam. w Bielczy z Arkadiuszem Satora, lat. 26, kawaler, syn Andrzeja i Urszuli Gabryś, zam. w Mietniowie.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

11.  Dekanalny wyjazd młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie w Lednicy 3 czerwca. Na trasie pobyt w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 110 zł. Zapisy u ks. Marka w Borzęcinie Górnym.

12.  Wszystkim parafianom i gościom życzę Dobrych Aniołów posłanych przez naszą Anielską Matkę na majowe drogi naszego codziennego życia. Niech Bóg nam błogosławi.

Kościół Parafialny
(Bielcza)

Msze św:

Niedziele: 730, 1030, 1600

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2