Duszpasterskie

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Ogłoszenia Parafialne – 7 maja 2017 r.

1.      Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitwa o Powołania rozpoczynający tydzień modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele: w kapłaństwie, zakonie na misjach czy w życiu konsekrowanym. Bardzo serdecznie raz jeszcze witam diakona Marcina Kwietnia z WSD z Tarnowa. Dziękujemy za świadectwo obecności i posługę słowa.

2.      W naszej parafii tradycyjnie pierwsza niedziele maja to Uroczystość I Komunii św. o godz. 10:00. Pamiętając w modlitwie o dzieciach pierwszokomunijnych pomyślmy i o sobie – z jakim sercem i jak często przystępuję do ołtarza pańskiego. Czy do dziś tak mocno bije, gdy Chrystys Eucharystyczny w nim zamieszka?

3.      W tym tygodniu:

·         Nabożeństwa Majowe codziennie wieczorem. W szczególności zapraszam dzieci i młodzież. Ufam, że jeśli nie ma ich tu w kościele to uczestniczą w nabożeństwach majowych przy kapliczkach ale nie tych komputerowych J. Proszę, bardzo proszę rodziców o dopilnowanie i pomoc.

·         Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych.

·         Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w poniedziałek. W Szczepanowie tego dnia główna uroczystość odpustowa. Dziękuję serdecznie za wczorajszy udział w pielgrzymce pieszej, samochodowej czy rowerowej do Szczepanowa.

·         8 maja to także rocznica zakończenia II wojny światowej. Na Westerplatte widnieje napis: Nigdy więcej wojny! Pamiętajmy o tej prośbie w naszych modlitwach.

·         Procesja Fatimska na Góry w sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, następnie procesja różańcowa i nabożeństwo majowe w Domku Matki Bożej na Górach. Zapraszam dzieci komunijne, bierzmowanych i wszystkie grupy parafialne z różańcem i ze świecami.

·         Rocznica I Komunii świętej w przyszłą niedzielę na sumie. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 17:00.

4.      O modlitwę różańcową w przyszła niedzielę proszę Różę p. Bogusławy Więcek.

5.      Dziecięca Schola Parafialna w czwartek o godz. 16:30.

6.      Ofiary na sprzątanie kościoła w tym miesiącu zbiera rejon 12 od nr 360 do 392. Zbiera p. Maria Wodka. Bóg zapłać!

7.      Bóg zapłać również za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. W minionym tygodniu zamontowaliśmy ciepłe dębowe drzwi i okna z witrażem w przedsionku zakrystii. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na WSD Tarnów.

8.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

9.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

10.  Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·         Dariusz Zając, lat 25, kawaler, syn Krzysztofa i Lidii zd. Wróblewskiej, zamieszkały w Bielczy z Natalią Michałek, lat. 26, panną, córką Wiesława i Stanisławy zd. Węgrzyn zamieszkałą w Dębnie.

·         Magdalena Bogusz, lat 27, panna, córka Józefa i Małgorzaty z d Wijas z Mateuszem Hnida, lat 29, kawaler, syn Mariana i Cecylii zd. Smoszna, zam. w Tarnowie

·         Elżbieta Pilch, lat. 25, panna, córka Kazimierza i Małgorzaty zd. Woźniak, zam. w Bielczy z Arkadiuszem Satora, lat. 26, kawaler, syn Andrzeja i Urszuli Gabryś, zam. w Mietniowie.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

11.  Dekanalny wyjazd młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie w Lednicy 3 czerwca. Na trasie pobyt w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 110 zł. Zapisy u ks. Marka w Borzęcinie Górnym.

 

12.  Wszystkim parafianom i gościom życzę Dobrych Aniołów posłanych przez naszą Anielską Matkę na majowe drogi naszego codziennego życia. Niech Bóg nam błogosławi.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie: Roraty
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001