Duszpasterskie

100 - lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz".

Ogłoszenia Parafialne – 14 maja 2017 r.

1.      W naszej parafii tradycyjnie druga niedziele maja to Rocznica Uroczystości I Komunii św. na sumie. Przeżywając pierwszą rocznicę komunii św. pomyślmy i o sobie – o naszej kolejnej rocznicy, z jakim sercem i jak często przystępujemy do ołtarza pańskiego.

2.      W tym tygodniu:

·        Nabożeństwa Majowe codziennie wieczorem. Zapraszam w szczególności dzieci i młodzież.

·        Św. Andrzeja Boboli we wtorek. Jest to dzień imienin naszego ks. Biskupa Ordynariusza. Obejmijmy tego dnia szczególniejszą modlitwą Jego osobę.

·        Św. Stanisława Papczyńskiego w czwartek.

3.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.

4.      Pielgrzymka na Pasierbiec w sobotę. Wyjazd autokarem spod kościoła w sobotę o godz. 8:00. Powrót ok. godz. 17:00.

5.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. W minionym tygodniu zakupiliśmy ubikacje z tworzyw sztucznych do zamontowania na cmentarzu w miejsce wysłużonej drewnianej oraz zbiornik na szambo, który zamontowaliśmy w piwnicach pod kościołem.

Taca inwestycyjna - tradycyjnie w przyszłą niedzielę.

6.      Bóg zapłać za przygotowanie Kaplicy na Górach na 13 maja i nieustanną troskę o czystość wokół jej obejścia.

7.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

8.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

9.      Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·        Piotr Brzezina, kawaler, lat. 26, syn Ryszarda i Krystyny zd. Rychlicka z Pauliną Tyka, panną, lat. 26, córką Mariusza i Stanisławy zd. Łapszańska zamieszkałą w Sufczynie.

·        Mateusz Łazowski, kawaler, lat. 30, syn Mariana i Kazimiery zd. Czosnek z Karoliną Frąszczak, panną, lat. 25, córką Jerzego i Franciszki zd. Hołołob zamieszkałą w Łapczycy.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

10. W dniach 10-11 czerwca 2017 r.  Parafia w Krynicy-Zdroju wraz Wydziałem Kurii Diecezjalnej w Tarnowie serdecznie zapraszają na "Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia" organizowane pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. W programie m.in: konferencje, świadectwa, ciekawi goście, całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, koncert zespołu TGD. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Franciszka Więcka, l. 91. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionych owoców modlitwy różańcowej kierowanej do MB Fatimskiej w 100-lecie Jej objawień. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kościół Parafialny
(Bielcza)

Msze św:

Niedziele: 730, 1030, 1600

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2