Duszpasterskie

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Ogłoszenia Parafialne – 14 maja 2017 r.

1.      W naszej parafii tradycyjnie druga niedziele maja to Rocznica Uroczystości I Komunii św. na sumie. Przeżywając pierwszą rocznicę komunii św. pomyślmy i o sobie – o naszej kolejnej rocznicy, z jakim sercem i jak często przystępujemy do ołtarza pańskiego.

2.      W tym tygodniu:

·        Nabożeństwa Majowe codziennie wieczorem. Zapraszam w szczególności dzieci i młodzież.

·        Św. Andrzeja Boboli we wtorek. Jest to dzień imienin naszego ks. Biskupa Ordynariusza. Obejmijmy tego dnia szczególniejszą modlitwą Jego osobę.

·        Św. Stanisława Papczyńskiego w czwartek.

3.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.

4.      Pielgrzymka na Pasierbiec w sobotę. Wyjazd autokarem spod kościoła w sobotę o godz. 8:00. Powrót ok. godz. 17:00.

5.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. W minionym tygodniu zakupiliśmy ubikacje z tworzyw sztucznych do zamontowania na cmentarzu w miejsce wysłużonej drewnianej oraz zbiornik na szambo, który zamontowaliśmy w piwnicach pod kościołem.

Taca inwestycyjna - tradycyjnie w przyszłą niedzielę.

6.      Bóg zapłać za przygotowanie Kaplicy na Górach na 13 maja i nieustanną troskę o czystość wokół jej obejścia.

7.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

8.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

9.      Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·        Piotr Brzezina, kawaler, lat. 26, syn Ryszarda i Krystyny zd. Rychlicka z Pauliną Tyka, panną, lat. 26, córką Mariusza i Stanisławy zd. Łapszańska zamieszkałą w Sufczynie.

·        Mateusz Łazowski, kawaler, lat. 30, syn Mariana i Kazimiery zd. Czosnek z Karoliną Frąszczak, panną, lat. 25, córką Jerzego i Franciszki zd. Hołołob zamieszkałą w Łapczycy.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

10. W dniach 10-11 czerwca 2017 r.  Parafia w Krynicy-Zdroju wraz Wydziałem Kurii Diecezjalnej w Tarnowie serdecznie zapraszają na "Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia" organizowane pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. W programie m.in: konferencje, świadectwa, ciekawi goście, całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, koncert zespołu TGD. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności Franciszka Więcka, l. 91. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionych owoców modlitwy różańcowej kierowanej do MB Fatimskiej w 100-lecie Jej objawień. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas zimowy):

Dni powszednie: Roraty
 1700

 

Pierwsze piątki: 630 ,1700

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1700

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1700
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1600

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1600–1700

Warto odwiedzić

diecezja tarnowska color rdn malopolska color kai color gosc niedzielny color tygodnik niedziela color  biblia tysiaclecia color Pasterz biblos caritas m2Pasterz

or Map

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210
Ks. Proboszcz tel. 603 635 477

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001