Duszpasterskie

Maryja prosi: „Dzieci moje odmawiajcie codziennie Różaniec". Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30 a po nich Msza święta.

Ogłoszenia Parafialne – 2 lipca 2017 r.

1.      W tym tygodniu:

·         Św. Tomasza Apostoła w poniedziałek

·         Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę.

·         Bł. Marii Teresy Leduchowskiej w czwartek – jest to patronalne święto Apostolstwa Chorych a w naszej Diecezji Tarnowskiej dzień współpracy misyjnej. W czwartek także Godzina z Miłosiernym od 17:00.

·         Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 17:00 oraz codziennie przed Mszą św.

·         Św. Jana z Dukli w sobotę

2.      O modlitwę różańcową w przyszła niedziele proszę różę p. Teresy Czernek.

3.      Młodzież zapraszam ponownie do pracy przy Kaplicy na Górach w środę od g. 9:00. Pozostało nam dokończenie alejek. Potrzebne będą taczki, grabki i łopaty. Ufam, że to święte miejsce, obmodlone splecionymi dłońmi Bielczan i przyjezdnych gości, stawać się będzie naszą piękną Oazą różańcowych spotkań z Maryją.

4.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele diecezjalne.

5.      Spotkanie chóru parafialnego we wtorek o godz. 18:00.

6.      Piknik Bielecki dzisiaj od godz. 14:00 na naszym stadionie sportowym.

7.      Przeżywamy w tym roku rocznicę Maryjnych objawień. Fatima to daleka podróż. A nieco bliżej w Ostrej Bramie w Wilnie przypada w tym roku 90 rocznica koronacji Maryjnego obrazu. W związku z tym organizujemy 4-dniową pielgrzymkę do MB Ostrobramskiej. Po drodze uczcimy Eucharystyczny Cud w Sokółce oraz nawiedzimy MB Studzieniczną na wyspie. Koszt 500 zł. Jeśli będzie dostateczna ilość pielgrzymów wyruszymy końcem sierpnia od 27 do 31. Zapisy do końca lipca w zakrystii.

8.      Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Tradycyjnie wyjazd z parafii do Tuchowa we wtorek o godz. 8:00 spod kościoła.

9.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej.

10.  Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

11.  Trwają zapisy na 35 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa to 90 zł. Jeśli z domu idzie więcej osób kolejna wpłaca 60 zł. a uczniowie do klasy 6 tylko 20 zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji na www.pielgrzymkatarnowska.pl. Powrót naszych bieleckich pielgrzymów z Częstochowy autokarem, którym pojedziemy na wejście pielgrzymki.

12.      Zapowiedzi przedślubne: Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·         Mateusz Mularz, kawaler, lat 26, zamieszkały w Bielczy z Mileną Gradzi, panną, lat 27, zamieszkałą w Grębocinie.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

13.   Parafianom i gościom życzę opieki naszej Anielskiej Królowej. A teraz uklęknijmy w adoracji przed Najświętszym Bogiem prosząc o błogosławieństwo na kolejny miesiąc.

Msze św: