Duszpasterskie

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Ogłoszenia Parafialne – 9 lipca 2017 r.

1.      W tym tygodniu:

·         św. Benedykta Opata, patrona Europy we wtorek

·         św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w środę. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

·         św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów naszej diecezji z Tropia w czwartek. W czwartek Godzina z Miłosiernym od 17:00 oraz okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. Procesja Fatimska wokół świątyni z różańcem i świecami w ręku.

·         św. Bonawentury w sobotę.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy św. porannej.

3.      Dziękuję za wszelką pracę wykonywana w tym tygodniu: przy kaplicy na Górach, przy koszeniu trawników wokół kościoła, plebanii i na cmentarzu. Jestem urzeczony zaangażowaniem tak wielu parafian od dzieci po dorosłych. Dziękuję także za nieodpłatne użyczenie fachowego sprzętu. Teraz przy kaplicy na Górach zaczynamy gromadzić kamienie – otoczaki i inne. Można je przynosić pod kaplicę na góry np. takie kamyczki z miejsc wypoczynku – byleby się do samochodu zmieściły J. Jesienią ułożymy je wzdłuż nowych alejek.

4.      Ofiary na sprzątanie kościoła w tym miesiącu składa rejon 2 od numeru 39 do 78. Zbiera p. Teresa Solak. Bóg zapłać.

5.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii. Za tydzień taca inwestycyjna.

6.      Trwają zapisy na 4-dniową pielgrzymkę do MB Ostrobramskiej w terminie 27 do 31 sierpnia. Po drodze uczcimy Eucharystyczny Cud w Sokółce oraz nawiedzimy MB Studzieniczną na wyspie. Koszt 500 zł. Zapisy do końca lipca w zakrystii.

7.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej poprzez czytanie prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny a dla dzieci nowość - Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych.

8.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

9.      Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyruszy 17 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

10.  Ośrodek Zdrowia w Borzęcinie zaprasza do udziału w DARMOWYM programie badań profilaktycznych dla ubezpieczonych w KRUS od 18 roku życia. Więcej informacji w placówce. Będzie także bezpłatna mammografia. Więcej na plakacie w gablocie.

11.  Parafianom i gościom życzę wielu łask Bożych wyproszonych przez pośrednictwo  naszej Bieleckiej Matki – Królowej Aniołów.

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty