Duszpasterskie

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Ogłoszenia Parafialne – 23 lipca 2017 r.

1.      W tym tygodniu:

·        św. Kingi, patronki naszej diecezji w poniedziałek

·        św. Jakuba Apostoła, patrona Brzeska we wtorek.

·        Św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny w środę. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

·        Godzina z Miłosiernym od 17:00 w czwartek oraz okazja do spowiedzi św.

·        św. Marty w sobotę. W sobotę również przedodpustowe odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.

Ø  Odpust Parafialny w przyszłą niedzielę 30 lipca 2017r. Msze św. odpustowe jak w niedzielę z wyjątkiem Sumy Odpustowej o godz. 11:00. Po sumie uroczysta procesja. Proszę poszczególne grupy parafialne o przygotowanie figur i feretronów na tę procesję. Ponadto proszę o przystrojenie kapliczek i okien w naszych domach. Można wywiesić biało-niebieskie flagi Maryjne. Uczyńmy wszystko, aby łaski odpustu obficie spłynęły przez ręce naszej Anielskiej Matki na każdego i każdą z nas.

Ø  Spowiedź święta odpustowa w sobotę od godz. 16:30 do 20:00 z półgodzinna przerwą od 18:00 – 18:30. Służyć nam będzie kilku spowiedników. Ufam, że w tych popołudniowo-wieczornych godzinach dogodniej będzie nam czasowo z przygotowaniem duszy na odpust. Ponadto spowiedź święta codziennie kwadrans przed nabożeństwem.

Ø  Odpust w samo święto MB Anielskiej - 2 sierpnia. Msze św. wówczas tak jak w niedzielę. Parafian – na miarę możliwości – zachęcam do świętowania tego dnia w parafii.

Ø  Przygotowanie naszego kościoła na odpust w czwartek 27 lipca od godz. 9:00 do 12:00. Bardzo proszę o ręce chętne do pomocy, dorosłych ale i w szczególności młodzieży. Będziemy odkurzać ołtarze, ławki i ściany oraz zadbamy o obejście kościoła. Zabierzmy proszę ze sobą z domu ściereczki i wiaderka. Mężczyzn natomiast zapraszam w czwartek na godz. 19:00. Będzie potrzeba silnych ramion do przestawiania ławek podczas szorowania maszyną.

1.      Konwent lektorów i ministrantów zapraszam na zbiórkę do kościoła w środę na godz. 17:00.

2.      O modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę proszę różę p. Marii Wojdak.

3.      Dziękuję serdecznie za oczyszczenie placu za stodołą plebańską. Powoli przygotowujemy tam miejsce na ziemię spod planowanego parkingu.

4.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto parafii.

5.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej. Jest Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych.

6.      Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

7.      Przygotowując się do anielskiego przeżycia Odpustu w naszej parafii prośmy naszą Królową Aniołów: Pod Twoją Obronę… . Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

8.      Błogosławieństwo pojazdów …

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty