Duszpasterskie

100 - lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie: „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz".

Ogłoszenia Parafialne – 30 lipca 2017 r.

1.      Pozdrawiam raz jeszcze bardzo serdecznie Wszystkich, którzy dziś tak licznie korzystają z łask odpustu za wstawiennictwem MB Królowej Aniołów.

2.      Zapraszam tutaj również w samo święto 2 sierpnia do naszej Anielskiej Matki. Msze św. 2 sierpnia jak w niedzielę.

3.    W Wigilię święta Porcjunkuli czyli w najbliższy wtorek zapraszam na Anielską Procesję o godz. 18:00 . Artyści naszej parafii przygotowali dla nas wigilijną niespodziankę. Mile widziane są anielskie stroje. Za wyjątkowy anielski strój będą nagrodyJ. Po Anielskiej Procesji Msza św. Zapraszam do licznego udziału i ufam, że na tej wigilii dominowały będą białe stroje.

4.      Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za pomoc przy przygotowaniu naszej świątyni na odpust.

5.      W tym tygodniu:

·        św. Jana Vianneya patrona proboszczów w piątek. Jest to zarazem I Piątek miesiąca sierpnia. Msza św. rano i wieczorem. Spowiedź św. codziennie z racji nabożeństw.

·        Pierwsza Sobota Miesiąca i Pierwszosobotnie Nabożeńtwo Wynagradzające NMP.

·        Pamiętajmy, że miesiąc sierpień to miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość.

·        Przemienienie Pańskie w przyszłą niedzielę.

6.      O modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę proszę różę p. Teresy Gładysz.

7.      Zapraszam do pogłębiania wiary katolickiej.

8.      Dziękuję serdecznie za poprawki blacharskie i konserwację dachu na plebanii.

9.      Bóg zapłać za wszelką ofiarność na tacę czy konto naszej parafii.

10. Intencje Mszalne w tym tygodniu (odczytać).

11. Przeżywając w łączności z aniołami uroczystości odpustowe ku czci MB Królowej Aniołów odmówmy wymagane modlitwy celem uzyskania odpustu Porcjunkuli:

·        jesteśmy w stanie łaski uświęcającej;

·        wzbudźmy w sobie dyspozycję wewnętrzną wyzbycia się przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz intencję zyskania odpustu;

·        odmówmy modlitwy w intencji Ojca św.: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo…

·        Módlmy się: Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie - brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.

12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Msze św: