Sakrament bierzmowania

ks. Jan Twardowski: Wielkie dzieło nawrócenia świata rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków, od budowania zgody w naszych rodzinach, parafiach, w środowiskach pracy.

Sakrament Bierzmowania Młodzież naszej parafii przyjmuje początkiem maja w wyznaczonym przez biskupa kościele dekanatu.

Instrukcja o przygotowaniu i kryteriach dopuszczenia do sakramentu bierzmowania w Diecezji Tarnowskiej mówi, iż kandydaci do sakramentu bierzmowania (klasy I – III gimnazjum) są zobowiązani do:

• uczestnictwa we Mszy świętej w każdą niedzielę i święto,
  • regularnego przystępowania do sakramentu pokuty (minimum w każdy I piątek miesiąca),
  • starania się o jak najlepszą ocenę z religii i opanowania obowiązującego materiału z katechizmu,
  • udziału we wszystkich liturgicznych spotkaniach oraz parafialnej katechezie,
  • uczestnictwa w rekolekcjach parafialnych,
  • w miarę możliwości uczestniczenia w nabożeństwach: różańcowych, roratach, Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, Triduum Paschalnym, nabożeństwach majowych, zachowania prawdziwie chrześcijańskiego.

Zachęcamy także rodziców kandydatów do wspólnego udziału w nabożeństwach.

Patron do bierzmowania – powinna być to osoba uznana przez Kościół za świętą (lub błogosławioną), którą kandydat pragnie w swym życiu naśladować.

Świadek bierzmowania – osoba wierząca i praktykująca, która już przyjęła sakrament bierzmowania. Najlepiej ojciec chrzestny, albo matka chrzestna, ze względu na powiązanie tego sakramentu z chrztem. Nie mogą być nimi jednak rodzice (wymóg Prawa Kanonicznego).

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy (roraty)

Dni powszednie: Roraty