Aktualności z 2020 r.

Celem konkursu jest pogłębienie znajomości postaci świętych jak i pomoc w przeżywaniu czasu Uroczystości Wszystkich Świętych.
Poprzez konkurs dzieci rozwijają aktywność twórczą i uczą się przedstawiać świętych w sztuce.
Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich poziomów klas miejscowości Bielcza.
Proszę o przygotowanie pracy plastycznej ukazującej świętego /patrona ucznia/ .
Praca powinna przedstawiać charakterystyczny dla świętego moment z jego życia lub ukazywać jego portret zgodny z tradycją sztuki chrześcijańskiej (z symbolem lub przedmiotem pozwalającym zidentyfikować świętego).
Na pracy należy umieścić imię świętego. Technika wykonania pracy jest dowolna.
Pracę należy przesłać w komentarzu (na facebooku - link) najpóźniej do 3.11.2020 roku.
Praca, która otrzyma najwięcej polubień wygra 🙂
Osoby biorące udział w konkursie otrzymają słodkie nagrody ufundowane przez GOK w Borzęcinie.
Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.
Rozstrzygnięcie nastąpi 4 listopada i wtedy zostaną ogłoszone wyniki.
Nagrody zostaną wręczone w dniu 5 listopada na parkingu przy Budynku Wielofunkcyjnym w Bielczy z zachowaniem reżimu sanitarnego.

źródło: Świetlica w Bielczy

Oto za chwilę przystąpię „Do Ołtarza Bożego, do Boga,

który rozwesela młodość moją”. Do świętej  przystępuję służby.

Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia,

by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz,

a serce moje oddane  tylko Tobie.

Amen.

/Modlitwa ministranta przed służeniem/

24 października, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, do grona ministrantów dołączyło czterech chłopców, uczniów klasy czwartej.

Aleksander, Daniel, Nataniel i Sebastian przygotowywali się bardzo rzetelnie i sumiennie do swojej posługi ministranckiej pod czujnym okiem Proboszcza, Księdza Artura Urbana, który uroczyście przyjął ich do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę – dniu Maryjnym.

Gratulując chłopcom i ich rodzicom Ksiądz Proboszcz poprosił, by nie bali się zawierzyć opiece Matki Bożej Anielskiej oraz by codziennie odmawiany różaniec stał się ich orężem w walce ze złem i narzędziem wypraszania potrzebnych łask.

Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego Święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego Świątyni!

Nowych ministrantów wspierajmy modlitwą, niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.

M.K.

Zapis wideo Mszy św. dostępny na kanale parafii w portalu youtube:

Drodzy moi Parafianie!

Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie główne uroczystości 1 listopada przeżywaliśmy na naszym parafialnym cmentarzu, uczestnicząc we Mszy św. i procesyjnej modlitwie za bliskich zmarłych.

Zważając na pandemiczny czas i rosnące obostrzenia COVID 19, na dzień dzisiejszy, nie mamy pewności czy będziemy świętować tradycyjnie. Najbliższe dni i komunikaty Rządu to uściślą.

Zachęcam więc do nawiedzania cmentarza i modlitwy za naszych zmarłych już w ciągu najbliższych dni indywidualnie, jak prosi nas o to w Apelu KEP Arcybiskup ks. Stanisław Gądecki, by nie stwarzać potencjalnych zagrożeń zakażenia się w większych grupach.

Osobiście zachęcam do:

- troski o stan swojej duszy, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zapraszam do spowiedzi w bezpiecznym konfesjonale codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 17:30. Ponadto spowiedź w innym terminie możliwa po ustaleniu tel. 787 628 210.

- przyjęcia Komunii św. w czasie nabożeństw różańcowych lub Mszy św. albo zaraz po zakończeniu Mszy św. w kościele.

Nawiedzania cmentarza indywidualnie z zachowaniem wymogów sanitarnych (dystans społeczny i maseczka) i tam modlitwy za zmarłych.

- Uczynków Miłosierdzia czynionych wzajemnie np.: towarzyszenia dzieciom i młodzieży do 16 roku życia w drodze do kościoła i sakramentów św. wg obostrzeń sanitarnych, sąsiedzkiej pomocy w zrobieniu zakupów, troski o osoby pozostające w kwarantannie czy doświadczające choroby.

Cała naszą Parafię z nadzieją i ufnością oddaję w opiekę Anielskiej Królowej. Maryjo! Nasza Bielecka Królowo! Uproś dla nas cud. Cud Bożej Miłości, która potężniejszą jest niż ludzka słabość i lęk. Cud pokoju serca i wzajemnej życzliwości. Cud zachowania nas w zdrowiu i bezpieczeństwie. Amen.

ks. Proboszcz

MSZE ŚWIĘTE - czas letni