Aktualności z 2020 r.

 

      10 listopada 2019 roku w naszej Parafii przeżywaliśmy czas kanonicznej wizytacji biskupiej. Przez cały dzień w progach naszej świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej gościliśmy Księdza Biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Stanisława Salaterskiego. Księdzu Biskupowi towarzyszył Ksiądz Władysław Pasiut Dziekan Bazyliki w Szczepanowie.

      Czas kanonicznej wizytacji rozpoczął się Mszą

      Świętą o godzinie 7:30. Księdza Biskupa powitali Ksiądz Proboszcz, przedstawiciele Akcji Katolickiej wraz z dziećmi oraz zgromadzeni parafianie. Następnie Ksiądz Proboszcz odczytał sprawozdanie z sytuacji gospodarczo-duszpasterskiej parafii z uwzględnieniem kondycji wiary, moralności parafian oraz sukcesów i niedomagań  wspólnoty.

      W czasie Mszy Świętej Ksiądz Biskup wygłosił homilię do zgromadzonych wiernych. W słowie skierowanych do nas parafian zachęcał do odważnego dawania świadectwa wiary, które poprzedzone powinno być osobistą relacją z Bogiem szczególnie w dziesiątkach Różańca świętego.

      Kolejnym punktem wizytacji księdza Biskupa były zaplanowane według harmonogramu spotkania z poszczególnymi grupami parafii, podczas których  ksiądz Biskup również wygłosił do zgromadzonych swoje słowo. W którym miał okazję aby podziękować za dobre pomysły duszpasterskie, jakie realizuje się w parafii oraz pochylić się nad tym, co jeszcze można zmienić na lepsze.

      O godzinie 10:30 podczas uroczystej Sumy przedstawiciele Rady Parafialnej wraz z Księdzem Proboszczem na czele złożyli Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za obecność wśród nas, za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas podczas niedzielnych Mszy Świętych, a szczególnie  za modlitwę w naszej intencji, za cały trud kanonicznej wizytacji w naszej parafii.

      Jesteśmy ufni, że obecność Pasterza Diecezji przyczyni się do dalszego duchowego rozwoju naszej parafii.

       Księże Biskupie ująłeś nas swoim uśmiechem, pogodą ducha, ciepłym i krzepiącym słowem kierowanym do nas. Bogu niech będą dzięki za Księdza Biskupa, za wizytację duszpasterską, która była dla nas czasem łaski.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas letni

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas letni):

Dni powszednie:
 630

z wyjątkiem: środa, czwartek 1800

 

Pierwsze piątki: 630 ,1800

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1800

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1800
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1700

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1700–1800

Msza Święta Na Żywo

Msza Święta Audio

Ogłoszenia Audio

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001