Aktualności z 2020 r.

 

      W piątek 29 listopada 2019 r. powitaliśmy w naszej parafii obraz oraz relikwie Św. Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie związane z peregrynacją obrazu i relikwii rozpoczęło się od uroczystej Mszy  Świętej z licznym udziałem wiernych, której przewodniczył ksiądz Proboszcz naszej Parafii Artur Urban oraz ksiądz Jan Panek  Asystent Akcji Katolickiej Dekanatu Szczepanowskiego.

      Relikwie oraz obraz Św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone w procesji do Kościoła przez  Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, przedstawicieli Akcji Katolickiej, księdza Proboszcza, zaproszonego gościa oraz służby liturgicznej. Relikwie ustawiono tuż obok obrazu Św. Jana Pawła II, przy którym delegacja parafialnego oddziału złożyła kwiaty. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz Jan Panek przybliżając nam na nowo postać Św. Jana Pawła II  z przytoczeniem kilku świadectw za jego przyczyną. W słowie skierowanym do nas parafian nie mogło zabraknąć nawiązania do modlitwy różańcowej,  modlitwy tak bardzo  umiłowanej   przez Św. Jana Pawła II, w której należy szukać umocnienia i oparcia podczas całego swojego życia.

     Po Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz udzielił relikwiami  szczególnego  błogosławieństwa chorym oraz osobom z różnego rodzaju  niedomaganiami i pozostałym wiernym. Po tym błogosławieństwie  członkowie Akcji Katolickiej odmówili modlitwę różańcową. Odmawiane dziesiątki różańca były przeplatane montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy pod opieką Pani katechetki. W części modlitewnej przed Apelem Jasnogórskim ksiądz Proboszcz odczytał prośby i dziękczynienia za doznane łaski oraz odmówiona została Litania do Św. Jana Pawła II. Na zakończenie pierwszego dnia modlitewnego  czuwania przez ucałowanie mogliśmy oddać cześć relikwiom Naszego Patrona.

      Przekazanie obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II do kolejnej Parafii odbyło się w sobotę 30 listopada 2019 r.  po odśpiewaniu Koronki do Bożego Miłosierdzia i odczytaniu Aktu Oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi  Pawłowi II.  Na zakończenie uroczystości peregrynacji członkowie naszego oddziału wraz z obecnymi parafianami  odmówili modlitwę różańcową.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczną obecność  oraz wspólną modlitwę. Był to czas wyjątkowy i błogosławiony  dla naszej parafii.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas letni

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas letni):

Dni powszednie:
 630

z wyjątkiem: środa, czwartek 1800

 

Pierwsze piątki: 630 ,1800

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1800

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1800
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1700

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1700–1800

Msza Święta Na Żywo

Msza Święta Audio

Ogłoszenia Audio

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001