Aktualności z 2020 r.

Godzina Łaski to czas szczególnej modlitwy, którą poleciła Matka Boża.

8 grudnia między godziną 12 a 13 wielu wiernych włączyło się w modlitwę w "Godzinie Łaski". Według objawień Pieriny Gilly Maryja obiecała, że modlącym się w tym czasie ześle "wiele łask dla duszy i ciała”

Jak sama Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

W wielu kościołach organizowane są w “Godzinie Łaski” Msze święte oraz specjalne nabożeństwa. Takie szczególne nabożeństwo miało miejsce także w naszym kościele parafialnym. W tym roku przypadało w niedzielę  i zgromadziło znaczną część modlących się w tej godzinie wiernych. Warto przy tym jednak pamiętać, że Bóg wysłuchuje naszych próśb niezależnie od momentu, w którym się modlimy. “Godziny Łaski” nie można traktować jako czasu magicznego, lepszego od innych. Modlitwa powinna być motywowana pragnieniem zbliżenia się do Boga i uczczenia Matki Bożej.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników, i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu lub  z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

AKCJA KATOLICKA

MSZE ŚWIĘTE - czas letni