Aktualności z 2020 r.

Drodzy Bielczanie rozpoczęliśmy, tak długo przez  nas wszystkich, dużych i małych, wyczekiwany czas wakacji. Są to szczególne wakacje  w  niełatwym dla nas czasie pandemii koronawirusa. I jak do tej pory pogoda też nas nie rozpieszcza.

Wypoczynek jest potrzebny każdemu, żeby zregenerować siły i odprężyć się fizycznie, aby z zapałem i nową energią po wakacjach podjąć czekające nas wyzwania.

Zadbajmy również o regenerację naszego ducha. Najlepszym sposobem  na  to jest  modlitwa, która  wcale nie wymaga rezygnacji z odpoczynku. Czas urlopu i wakacji powinien stać się dodatkową możliwością do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem, powierzając Mu swoje codzienne sprawy. Nie chodzi jednak o to aby narzucać sobie jakiś rozbudowany program modlitwy, ale o takie spotkania z Bogiem, które będą przeżywane na łonie natury.

Nie zapominajmy o codziennej modlitwie porannej i wieczornej.

Pamiętajmy o niedzielnej Mszy Świętej, ona powinna być „sercem każdej niedzieli”.  Często wstępujmy do świątyni, nie wypuszczajmy różańca z dłoni bo duszy potrzebne jest wyciszenie i oderwanie się od gwaru ulicy. Spędźmy ten wyjątkowy czas wypoczynku razem z Bogiem. Będzie on wtedy błogosławiony.

Pamiętajmy, że Pan Bóg jedzie na wakacje z nami, pod warunkiem, że Go ze sobą zabierzemy, a nie zostawimy w domu.

Akcja Katolicka

MSZE ŚWIĘTE - czas letni