Aktualności z 2020 r.

"Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta – dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu"

Jan Paweł II

W niedzielę 28.06.2020 r. na Mszy Świętej o godz. 1200 przeżywaliśmy w naszym Kościele uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Siódemka trzecioklasistów po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyła w sprawowanej Eucharystii. Podczas tej Mszy świętej Bóg zszedł na ziemię, by po raz pierwszy zamieszkać w serduszku Aleksandra, Zuzanny, Wiktorii,  Sebastiana, Kamili, Daniela i Wiktorii. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w przepięknej oprawie Mszy świętej przygotowanej przez księdza Proboszcza Artura. Moment w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą był wzruszający a zarazem niezwykle radosny.

To wielkie wydarzenie poprzedziła sobotnia Spowiedź Święta. Do Sakramentu Pokuty i Pojednania dzieci przystępowały z bijącym sercem i zdenerwowaniem.

W poniedziałek 29.06.2020r. rozpoczął się dla dzieci pierwszokomunijnych „biały tydzień”. Był to czas kiedy w otoczeniu rodziny i wspólnoty parafialnej dzieci przyjmowały Ciało Pana Jezusa. Mszom Świętym przewodniczył ksiądz Krzysztof, który również głosił krótkie katechezy kierowane do dzieci i rodziców. Każdego dnia dzieci dziękowały i prosiły Pana Jezusa w różnych intencjach. I tak:

Poniedziałek – dzień wdzięczności Panu Bogu

Wtorek – dzień wdzięczności dla rodziców i opiekunów

Środa – dzień wdzięczności dla księży, katechetów i nauczycieli

Czwartek – dzień modlitwy za misje

Piątek – dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jak i biały tydzień pozostanie w pamięci dzieci i rodziców na zawsze jako świadome wypełnienie zobowiązań wypływających z daru wiary.

Wdzięczni za Dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci

MSZE ŚWIĘTE - czas letni