Aktualności z 2020 r.

 

      Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się, na zasadzie wolontariatu, w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas.

   Głównym celem działalności Koła jest kształtowanie u uczniów postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego.                                                                   

     Oficjalnie SKC przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bielczy rozpoczęło swoją działalność 19.11.2017 r., czyli w I Światowym Dniu Ubogich. 

    Opiekę duchową nad Kołem pełni proboszcz, ksiądz Artur Urban. Funkcję koordynatora sprawuje pani Magdalena Kawa, natomiast opiekunkami są panie: Ilona Łąpieś, Justyna Knap  i Marta Pałka, która sprawuje opiekę nad kandydatami na członków Koła (przedszkolakami). Mogą oni aktywnie włączyć się w podejmowane inicjatywy, a w przyszłości (z chwilą pasowania na ucznia) – zostać jego pełnoprawnymi członkami.                                                                                                  

W ciągu minionego roku szkolnego SKC realizowało działania zawarte w planie pracy Koła. Podjęto i zrealizowano następujące inicjatywy:

 

  • Modlitwa różańcowa w intencji chorych i potrzebujących z naszej parafii.
  • Wykonanie symbolicznych wiązanek biało – czerwonych i złożenie ich przy grobach żołnierskich.
  • Coroczna akcja : „Wszyscy jesteśmy Mikołajami” (zbiórka materiałów szkolnych, chemii gospodarczej i kosmetycznej oraz akcesoriów higienicznych i tekstylnych dla podopiecznych Domu Dziecka w Jasieniu).
  • Przygotowanie uroczystości na Dzień Babci i Dziadka w naszym kościele, w którą włączyły się dzieci szkolne – członkowie SKC oraz przedszkolaki.
  • Całoroczna akcja „Zakrętki dla Mateuszka”.
  • Włączenie się w akcję szycia maseczek dla szpitala w Tarnowie.

(Niestety w drugim półroczu nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych działań ze względu na pandemię koronawirusa oraz ograniczenia epidemiczne).

      Powyższe działania zrealizowano dzięki dużemu zaangażowaniu członków Koła (33. uczniów klas I-V szkoły podstawowej), kandydatów na członków (przedszkolaki starszej grupy przedszkolnej) oraz dzięki dobrej współpracy pomiędzy nauczycielami,  a także dzięki ogromnemu wsparciu Księdza Proboszcza.

 

Wszystkim z serca DZIĘKUJEMY!

 

    Do włączenia się w tę szlachetną działalność zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I – V szkoły podstawowej, którzy wyrażają chęć bezinteresownej pomocy bliźnim.

Opiekunowie Koła

MSZE ŚWIĘTE - czas letni

 

nowy-kosciol

Kościół Parafialny (Bielcza)

 

Msze św. (czas letni):

Dni powszednie:
 630

z wyjątkiem: środa, czwartek 1800

 

Pierwsze piątki: 630 ,1800

 

Niedziele:  730, 1030, 1600

Święta zniesione: 630, 1800

Nabożeństwa:
Nowenna do MB Nieust. Pomocy:
każda środa 1800
Godzina Miłosierdzia i adoracja: każdy czwartek 1700

Spowiedź św.:
codziennie kwadrans przed Mszą św.
każdy czwartek i I Piątek: 1700–1800

Msza Święta Na Żywo

Msza Święta Audio

Ogłoszenia Audio

Kontakt

Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Bielczy
Bielcza 47,
32-824 Bielcza

Kancelaria tel. 14 68 47 650,
kom. 787 628 210

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: BGŻ BNP PARIBAS
73 1600 1462 1837 8864 1000 0001