Aktualności z 2020 r.

Drodzy moi Parafianie!

Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie główne uroczystości 1 listopada przeżywaliśmy na naszym parafialnym cmentarzu, uczestnicząc we Mszy św. i procesyjnej modlitwie za bliskich zmarłych.

Zważając na pandemiczny czas i rosnące obostrzenia COVID 19, na dzień dzisiejszy, nie mamy pewności czy będziemy świętować tradycyjnie. Najbliższe dni i komunikaty Rządu to uściślą.

Zachęcam więc do nawiedzania cmentarza i modlitwy za naszych zmarłych już w ciągu najbliższych dni indywidualnie, jak prosi nas o to w Apelu KEP Arcybiskup ks. Stanisław Gądecki, by nie stwarzać potencjalnych zagrożeń zakażenia się w większych grupach.

Osobiście zachęcam do:

- troski o stan swojej duszy, czyli stan łaski uświęcającej, dlatego zapraszam do spowiedzi w bezpiecznym konfesjonale codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 17:30. Ponadto spowiedź w innym terminie możliwa po ustaleniu tel. 787 628 210.

- przyjęcia Komunii św. w czasie nabożeństw różańcowych lub Mszy św. albo zaraz po zakończeniu Mszy św. w kościele.

Nawiedzania cmentarza indywidualnie z zachowaniem wymogów sanitarnych (dystans społeczny i maseczka) i tam modlitwy za zmarłych.

- Uczynków Miłosierdzia czynionych wzajemnie np.: towarzyszenia dzieciom i młodzieży do 16 roku życia w drodze do kościoła i sakramentów św. wg obostrzeń sanitarnych, sąsiedzkiej pomocy w zrobieniu zakupów, troski o osoby pozostające w kwarantannie czy doświadczające choroby.

Cała naszą Parafię z nadzieją i ufnością oddaję w opiekę Anielskiej Królowej. Maryjo! Nasza Bielecka Królowo! Uproś dla nas cud. Cud Bożej Miłości, która potężniejszą jest niż ludzka słabość i lęk. Cud pokoju serca i wzajemnej życzliwości. Cud zachowania nas w zdrowiu i bezpieczeństwie. Amen.

ks. Proboszcz

MSZE ŚWIĘTE - czas zimowy